Haberler

ÜRETİCİYE BİR DESTEK DAHA

22 Mayıs 2020 Cuma

Yaz mevsiminin yaklaşması ile üretici de telaş artarken, Belediye Başkanı Selami Selçuk çiftçilere destek vermeye devam ediyor.

İlçe merkezinden, kırsalına her alanda yeni yatırımlarla çalışmalarını sürdüren Demirci Belediyesi, yaz mevsiminde yapılan Kiraz hasadı içinde bölgedeki üreticilere hizmet verecek kiraz alım yerleri de yapılmaya devam ediliyor.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, geçtiğimiz günlerde Çandır mahallesindeki üreticiler için kiraz alım yerinin yapımının startını vermişti.

Başkan Selçuk, bu hafta da Büyükkıran mahallesindeki üreticiler için kiraz alım yerinin yapımı için ekiplere talimat verdi.

175 metrekare büyüklüğünde yapılan Kiraz alım yerinin çevre ve zemin betonu atıldı. Bayramın ardından da Büyükkıran kiraz alım yerinin profil bağlantıları ve çatı kaplama çalışmaları yapılcak.

ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Çiftçimiz bizim herşeyimiz. Yaz mevsimi yani hasad mevsimi başlıyor. 3 ay sürecek bu hasat mevsiminde çiftçimizin yanındayız. Çandır mahallemizde geçtiğimiz günlerde başladığımız kiraz alım yerinde sona geliyoruz. Büyükkıran mahallemizde de kiraz alım yeri yapımına başladık. Burayı da tamamladığımızda çiftçimizin ürünü korunaklı bir şekilde muhafaza edilecek ve gelen firmalara kolaylıkla satılacak "dedi.

1151

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ