Haberler

DEMİRCİ, DEZENFEKTE EDİLDİ

22 Mart 2020 Pazar

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm Dünyayı tehdit eden Corona Virüs salgınına karşı tüm Türkiye'de önlemler alınırken, Demirci'de de sokak ve caddeler dezenfekte edildi. 

Demirci Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri son 10 günlük süre içinde kamu kurumları, toplu kullanım alanları, pazaryeri, çocuk oyun parkları gibi alanlarda dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 

Diğer yandan 22 Mart Pazar günü'de Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Demirci ekipleri, İtfaiye ekipleri ve Demirci Belediyesi temizlik işlerinden oluşan 4 Su tankeri, 3 dezenfekte aracı ve 20 personel ile Akıncılar, Üniversite Caddesi, Şehit Astsubay Uğur Palanci caddesi ( Akpınar Caddesi ), Çereşe meydanı, Atıf Akın Caddesi, Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı caddesinde dezenfekte çalışması yapıldı. 

Ekipler ayrıca gün içinde Menderes bulvarı, Düvenönü meydanı, Fatih ve Yeni mahalleleri otobüs yolu güzergahlarında dezenfekte çalışmalarını yürütecek. 

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, çereşe meydanına gelerek Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Demirci Belediyesi ekipleri ile birlikte " Biz Sizin İçin Buradayız, Sizde Bizim İçin Evde Kalın " yazısı açarak vatandaşların evlerinde kalmalarını istediler. 

Başkan Selçuk yaptığı açıklamada " Dünya corona virüs tehdit ile mücadele ediyor. Bizde Devletimizin aldığı her kararı harfiyen uyguluyoruz. Bu kapsamda hem Belediyemiz ekipleri, hemde Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri günün her saatinde bir bölgede dezenfekte yapıyor. Bugünde şehrimizin cadde,sokak ve meydanlarında Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte dezenfekte çalışmasını gerçeleştiriyoruz. Ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Evde Kal Türkiye " dedi. 

3028

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ