Haberler

İLÇE HIFZISSIHHA KURULUNDAN FLAŞ KARAR

21 Mart 2020 Cumartesi

Demirci Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu Başkanlığı, yaptığı toplantıda önemli bir karar aldı. 

20 Mart Cuma günü Demirci Kaymakamı Adem Kaya başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu aldığı kararla 14 gün kuralına uymayanlara 3 BİN 150 para cezası uygulanacağını karar bağladı. 

Toplatının 1. gündem maddesi olarak kabul edilen kararda" İlçemiz mülki sınırları içerisinde bulunan vatandaşlarımızdan; yurt dışından gelenler bunlarla aynı çatı altında ikamet eden veya her ne suretle olursa olsun temas nedeniyle koronavirüs bulaşma / taşıma şüphesi altında olanlara, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kolluk Kuvvetlerince gün süreyle ikametlerinden ayrılmamaları yönündeki " 1. ikaza uymayanlara, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarına riayet etmemekten 3 BİN 150 Lira para cezası uygulanacak. 2. kontrolde de ikametlerinde bulunmadıkları tespit edilenler ise Kaymakamlık makamınca belirlenen yerlerde en çok 14 gün süreyle gözlem altına alınarak haklarında yeniden 3 BİN 150 Lira daha para cezası uygulanacak ve Türk Ceza Kanunun (T.C.K.) 195. maddesi uyarınca adli işlemde uygulanacaktır " denildi. 

1468

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ