Haberler

DEMİRCİLİ ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ

27 Ocak 2020 Pazartesi

1974 yılında faaliyetine başladığı tuhafiye ve manifatura mesleğini 46 yıldır sürdüren Fahri Akdere, işyerindeki yaklaşık 75 Bin Lira değerindeki kıyafetlerin tamamını ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağış yaptı.

1974 yılından bu yana kendisinin inşa ettiği işyerinde manifaturacılık mesleği yapan Fahri Akdere, dükkanını kapatma kararı aldı.

İşyerinde mallarını başkalarına satmak yerine önemli bir karar alan Akdere, mağazasındaki erkek, bayan, çocuk üzerine olan kaban, pardesü, kazak, ceket başta olmak üzere 20 çeşit üründen oluşan piyasa değeri yaklaşık 75 Bin lira olan giyim ürünlerini belediye kanalı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bağış yaptı.

BUGÜNE KADAR KAZANDIKLARIM YETER, YAŞIM 70

Verdiği karardan son derece mutlu olduğunu ifade eden Fahri Akdere  yaptığı açıklamada " 46 yıldır Birlik caddesinde ticaret yapmaktaydım. İşi bırakma kararı aldım. Son dönemlerde olan depremlerden etkilendim birazda. Mağdur olan, ihtiyaç sahibi her kim var ise belediyemiz kanalı ile ulaştırılmasını istedim. Belediye Başkanımız Selami Selçuk'a söyledim. Ekipler gelerek ürünleri güzelce topladı ve götürdü.  300 metrekare işyerimde tamamen giyim eşyası var. Bayan erkek olarak kapandan, monta ve mantoya kadar herşey mevcut. Bereket versin, artık bu kadar yeter. Halim vaktim yerinde. Bugüne kadar kazandıklarım bana yeter. Yaş 70'e dayandı. Bundan sonra istirahat edeceğim" dedi.

Yaşanan deprem olaylarından çok etkilendiğini söyleyen Akdere " 1968 ve 1972 yıllarında Demirci'de bir deprem yaşadık. Onun için o durumun ne olduğunu iyi biliriz. O dönemlerde battaniye bile bulamıyorduk. Şükür şimdi herşey var. Bende böyle bir karar aldım, mağdur olan kim var helali hoş olsun "dedi

Fahri Akdere " İşyerimizi bir aile işletmesi olarak kurduk. Kardeşim rahmetli Mehmet Akdere'ninde düşüncesi de bu yöndeydi. Hem bu şekilde kardeşimizde isteği yerine gelmiş oldu"dedi

BÜYÜK BİR KADİRŞİNASLIK ÖRNEĞİ

Belediye Başkanı Selami Selçuk " Demircili hayırseverimiz Fahri Akdere, güzel bir vatandaşlık örneği sergiledi. Bu aziz millet her zor durumda devletinin yanında olmayı kendine bir görev biliyor. Bağışlanan bu eşyalar talep olduğu anda başta Elazığ olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza anında ulaştırılmak üzere hazırlanacaktır. Hayırseverimize teşekkür ediyorum. Allah milletimizin bu birlik ve beraberliğini muhafaza eylesin. Allah devletimize zeval vermesin" dedi

7507

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ