Haberler

OSB ve DEMİRCİ'NİN YATIRIMLARI GÖRÜŞÜLDÜ

22 Ocak 2020 Çarşamba

Belediye Başkanı Selami Selçuk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kelem ve Oda Yönetimi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret ederek, OSB ve Demirci'nin yatırımları ile ilgili görüşme yaptılar.

22 Ocak Çarşamba günü Manisa Valiliğine Demirci Organize Sanayi Bölgesi için resmi başvuru yaparak, Manisa Valisi Ahmet Deniz'e dosyayı teslim eden Başkan Selami Selçuk beraberindeki heyet, Valiliğin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü binasına geçerek Başkan Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret ettiler.

Demirci'ye dair önemli konularında görüşüldüğü ziyarette, Başkan Selami Selçuk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İlçe merkezi ve kırsal mahallelere yapılan ve yapılacak yatırımlar ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Başkan Selami Selçuk ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ülkenin ve Manisa’nın kalkınmasında OSB’lerin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Ulusal ve yerel kalkınmaya destek verecek olan, istihdamı sağlayacak olan faydalı bir teşebbüs ve yatırımlar. Demirci’nin de bunların içinde bulunması o bölgedeki kalkınmayı daha da hızlandıracaktır. Önümüzdeki ay içinde Wolksvagen ile ilgili inşallah açıklamanın da yapılması en kısa sürede gerçekleşir ki yatırımcıların bir an önce Manisa’ya gelmesine katkı sağlayacaktır. Konusu açılmışken belirteyim bu seneki planlamalarımız içinde Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı nezdinde yapılan toplantılarda Büyükşehir bünyesinde hem seracılık hem de meyve gelişimi noktasında bu sene büyük bir desteğimiz olacak. Bunanla ilgili hazırlıklarımızı da yapıyoruz. Sera yatırımlarımızı biliyorsunuz, 200’ün üstünde desteğimiz var ilçelerimizde. Bu kapsamda Demirci, Gördes, Selendi, Köprübaşı ve Kula gibi ilçeler daha çok kırsal ve dağlık olan alanlarda yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla yılda iki ürün alacak bir çalışmayı desteğini verdiğimiz vatandaşlardan geri dönüşleri alıyoruz ” diye konuştu.

Teşekkürlerini iletmek için ziyarette bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Selami Selçuk, “Demirci’ye, Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi tesisi için bir aradayız. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin bu teşebbüsü desteklemiş olmasından, desteğinin arkamızda olmasından son derece mutluyuz. Siz her hayırlı hizmetin arkasındasınız. Böyle bir endişemiz yoktu zaten. Kısa süre içinde bu konuda başarılı bir neticeye ulaşacağımıza inanıyoruz. Sanayinin memleketin en ücra köşelerine kadar yayılması, Manisa’nın kalkınması demek. Bu Wolksvagen yatırımı ile birlikte Manisa merkez sanayinin sınırlarına geldi. Dallarından inşallah bizler de istifa ederiz diyoruz. Bu konuda da desteğinizi talep ediyoruz” dedi.

Başkan Selçuk açıklamasını şöyle sürdürdü " Demirci'mize her alanda hizmetleri kazandırmak için stklarımız ve kurumlarımız ile istişare halinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışma içindeyiz. Pürüzlüler ortadan kalkınca, verimli diyaloglar ile yatırım ve hizmetleri de beraberinde getiriyor "dedi. 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kelem, Başkan Ergün'e ahşap üzerine oyularak yapılmış nostaljik saat hediye etti.

1943

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ