Haberler

11 BRANŞTA, 796 SPORCU YARARLANIYOR

7 Ocak 2020 Salı

Spor faaliyetlerinde İlçede farklı çalışmalara imza atan Gençlik ve Spor Müdürlüğü, haftanın 7 günü düzenlediği 11 branşta, 796 kursiyer spor kurslarından yararlanıyor.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü yaz aylarında düzenlediği spor kurs eğitim faaliyetlerini, kış aylarında da salon kursları düzenleyerek sürdürüyor.

Demirci Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumunun da destek verdiği kurslarda, 11 farklı spor branşında antrenörlerin desteği ile Demircili çocuklar ve gençler spor yaparak kendilerini geliştiriyor.

Her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik gündüz saatlerinde JİMNASTİK, FUTSAL, BASKETBOL , VOLEYBOL, OKÇULUK, TENİS, KARMA SPOR, ATLETİZM, GÜREŞ ve HOKEY  spor branşlarında 645 öğrenci yararlanıyor.

Diğer yandan İlçedeki Gençlere yönelikte 3 farklı program ve saatlerinde 38 kişi de Tenis kurslarından yararlanıyor.

Kredi Yurtlar Kurumunda barınan öğrenciler içinde kurs faaliyetleri düzenleyen Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, burada da 40 yükseköğrenim öğrencisine Tenis kursu veriyor.

Yine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kursiyerler ve Kredi Yurtlar Kurumu bünyesindeki öğrenciler için açılan Plates kursuna da 73 kursiyer faydalanıyor.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz, Kurumumuz her branşta kurs faaliyetini vatandaşlarımızla ve öğrencilerimiz ile buluşturmaya gayret ediyor. 7 gün süren kurs faaliyetlerimizde şu anda 796 kişi faydalanmakta. Bu sayıyı daha da yükseklere taşımak için çalışıyoruz. Kurs faaliyetlerimize desteklerini esirgemeyen Demirci Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğüne teşekkür ediyorum " dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, İlçemizde öğrencilerimizden, vatandaşlarımıza kadar 800'ye yakın kişinin spor yapması ve bu spor faaliyetlerinden yararlanması bizleri mutlu ediyor. Belediyemiz olarak her daim kurs faaliyetlerine desteğimiz sürecektir " dedi.

1108

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ