Haberler

NESLİ TEHLİKE ALTINDA OLAN KAYA KARTALI TEDAVİYE ALINDI

28 Kasım 2019 Perşembe

Demirci'de Avcılar tarafından ormanlık alanda yaralı ve bitkin halde bulunan kaya kartalı, tedavi altına alındı.

Demirci - Simav karayolu Bin 500 rakımlı Başalan Kovalıdere mevkiinde yaylada çadıra düşen kaya kartalını gören çifti Demirci Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas kulübü yetkililerine haber verdi.

Avcılar Derneği Başkanı Ramazan Akgün tarafından alınan kaya kartalı Demirci Belediyesi veterinerliğine getirildi. Kaya kartalına Demirci Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon merkezinde yapılan ilk muayene kanadından hafif yara aldığı ve uçamadığı tespit edildi.

Oldukça bitkin gözüken kaya kartalına yemek ve su verildi.

Tedavisinin daha iyi bir şekilde yapılabilmesi amacıya Salihli Doğa Koruma  ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden gelen yetkililere teslim edildi.

AVCILIK SADECE VURMAK DEĞİL, YAŞATMAK OLDUĞUNU VURGULUYORUZ

Demirci Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Başkanı Ramazan Akgün, Köylü vatandaşlar tarafından yaylaya yaralı bir kuşun olduğu söyledi. Yaylaya vardığımızda yaralı bir kaya kartalı olduğunu tespit ettik. Nesli tükenmekte olan kaya kartalımızın demirci belediyesi veterinerliğinde ilk tedavisi yaptırarak yaşamasını sağladık. Mutluyuz " dedi.

1543

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ