Haberler

UKRAYNA'DAN, DEMİRCİ'YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

1 Kasım 2019 Cuma

Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde Ukrayna Kiev'den öğretmen ve öğrencileri misafir etti.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kardeş okul projesi kapsamında 28 Ekim Pazartesi günü Demirci'ye gelen Ukraynalı öğrenciler, İlçede 5 gün boyunca tarihi mekanları gezerlerken, Türk kültürünü ve çalışmalarını yerinde izleme imkanı buldular.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'ne Demirci Belediyesi ulaşım sponsorluğu getirilen Ukraynalı misafirler, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün de destekleri okul bünyesinde Halı Dokuma, Ebru Sanatı gibi çok çeşitli dallarda yapılan çalışmaları yerinde görürlerken, yapma imkanı da buldular.

Ukraynalı Öğretmenler ve Öğrenciler ziyaretleri kapsamında Demirci Kaymakamı Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk'u makamında ziyaret tanışma fırsatı buldular.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında geçit törenine katılan Ukraynalı misafirler, Söylemiş Cami, İrezler ve Mahmutlar mahallelerindeki tarihi ve sosyal alanları da ziyaret ettiler.

Ziyaretlere Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencileri de eşlik etti.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yıldız, Projelerine hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Kocabaş'a teşekkür etti.

1471

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ