Haberler

YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ, UYGULAMASI YAPILDI

2 Ekim 2019 Çarşamba

Demirci'de İçişleri Bakanlığınca Türkiye'de eş zamanlı olarak yapılan " Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz " uygulaması ilkokul veortaokul öğrencilerinin katılımı ile uygulamalı olarak yapıldı.

Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde belirlenen 8 ayrı noktada yapılan " Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz " uygulamasında yaya geçitlerinde sürücülere bilgilendirme el broşürleri dağıtılarak, yapılan uygulama  anlatıldı.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, Çereşe meydanında uygulamaya katıldı. Kaymakam Kaya ve Başkan Selçuk, sürücülere yaya geçidinde broşür vererek, yayalara geçişlerde öncelik verilmesi noktasında uyarılarda bulundular.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya Çereşe meydanındaki uygulamada yaptığı konuşmada " İlçemizdeki yaya geçitlerinde öğrencilerimiz ile birlikte tüm Türkiye genelindeki uygulamayı ilçemizde de gerçekleştirdik. Kimimiz sürücü, kimimiz yayayız. Sürücüler olarak yayalara öncelik vermeliyiz. Yaya geçitlerinde özellikle yayalarımıza sürücülerimizin daha dikkatli olmaları önemli" dedi.

Konuşmanın ardından Kaymakam Adem Kaya, öğrencilerle birlikte yaya geçidinden geçerek, sürücülere broşür verdiler.

1713

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ