Haberler

2 DEVLET ADAMININ İSMİ ŞEHRİN 2 GÜZEL YERİNE VERİLECEK

2 Ekim 2019 Çarşamba

Demirci Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısında 2 Devlet adamının ismini alınan kararla İlçenin 2 girişine verilmesi kararlaştırıldı.

01 Ekim 2019 Salı günü Belediye Başkanı Selami Selçuk Başkanlığında toplanan Ekim ayı olağan meclisi 4 maddelik gündem görüşmesinin ardından, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP'li Belediye Meclis üyelerince önerge verildi.

Cumhur İttifakı Meclis Üyelerince verilen önerge ile, İlçemiz Salihli İstikametinde bulunan kavşağa " Alparslan Türkeş Kavşağı ", Simav istikametinde bulunan " Necmettin Erbakan Kavşağı " isminin verilmesi talebin bulunuldu.

Meclis gündemine alınan önerge Demirci Belediyesi Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Alınan karar Manisa Büyükşehir Belediyesinde de onaylanmasının ardından resmi olarak kavşaklara isimler verilmiş olacak.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada" Ülkemize yıllar boyu hizmet etmiş 2 devlet adamımız olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve merhum Alparslan Türkeş'in isimleri Cumhur İttifakı meclis üyelerince verilen önerge ile İlçemizin 2 girişine verilmesi meclisimizin oy birliği ile karara bağlandı. 2 Devlet adamına Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum "dedi.

2576

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ