Haberler

BAKANIMIZ RUHSAR PEKCAN'DAN UZAK DOĞU PAZARI MÜJDESİ

5 Temmuz 2019 Cuma

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Japon ve Çin ziyaretine katılan Demircili kıymetli hemşerimiz Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan,  Artık Türkiye'de yetişen kirazın Çin ve Japonya'ya ihraç edilmeye başlanacağını müjdeledi.

Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan, Çin ile tarım ürünleri ticaretine ilişkin görüşmelerin meyvelerini vermeye başladığını belirterek, "Uzun süredir ilk defa Türkiye'den Çin'e 25 ton kiraz gönderildi. 20 ton Guangzhou’ya, 5 ton da Şanghay’a ulaştığını söyledi.

ÇİNLİLER TÜRK KİRAZI YEMEYE BAŞLADI

Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan, Japonya ve Çin ziyaretleri sırasında çok verimli üst düzey görüşmeler gerçekleştirildiğini belirtti.

Bakanımız Pekcan, uzun süredir ilk defa Türkiye'den Çin'e 25 ton kiraz geldiğini açıkladı. Türk kirazının 20 tonunun Guangzhou’ya, 5 tonunun da Şanghay’a ulaştığını aktaran Pekcan, "Çin'in süt ve deniz ürünleri ile kanatlı et ithalatı 18 milyar dolar. Burası çok ciddi bir pazar. İnşallah sebze-meyve, deniz ve süt ürünlerinde de arkası gelecek." dedi.

İLÇEMİZDE YETİŞEN KİRAZ DAHADA KIYMETLENECEK

Belediye Başkanımız Selami Selçuk'un bir süre önce yaşadığı rahatsızlık sonrası geçmiş olsun dileklerinde bulunmak amacıyla telefonla görüştüğü Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile başta kiraz olmak üzere Demirci'de yetişen ürünlerin dış piyasaya pazarlanması ile ilgili görüşme yapılmıştı.

Başkanımız Selami Selçuk yaptığı açıklamada" Kıymetli Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, geçtiğimiz günlerde şahsımı telefonla arayarak geçmiş olsun temennilerinde bulunmuşlardı. İlçemizde yetişen başta kiraz olmak üzere ürünlerimizin dış piyasalarda yer bulması ile ilgili görüşmüştük. Bakanımızın Japonya ve Çin ziyareti sonrasında Türkiye'de yetişen kirazın uzak doğuya ihracatı ülkemiz ekonomisine büyük katkı sunacaktır. Yaşanan bu gelişmelerden elbette kiraz üretiminde marka olan ilçemizde de ziyadesi faydalanacaktır. Avrupa ülkelerine gönderilen Demirci Kirazı'mız inşallah gelecek yıllarda da Çin ve Japonya'ya gönderilerek, hem ülkemiz ekonomisine hem de ilçemiz ekonomisine büyük katkı verecek" dedi.

1852

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ