Haberler

BU EKİP HAFIZALARA KAZINACAK

15 Mayıs 2019 Çarşamba

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekipleri günler süren yoğun çalışmasının ardından bayram törenin de ilk gösterilerini sergileyecek.

Milli Mücadelenin 100. Yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri için hazırlıklar devam ediyor 

19 Mayıs Pazar günü Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında yapılacak olan Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri gerçekleşecek.

Halk Eğitimi Merkezince oluşturulan Halk oyunları ekibi Antrenör Sabri Uğur Altıntaş, koordinesinde Manisa yöresinden derlenen oyunlarla 140 saatin aşkın süren çalışmasını tamamladı.  

Halk Oyunları Antrenörü Sabri Uğur Altıntaş yaptığı açıklamada : Kursiyerlerin, Demirci Belediyesi, Demiri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yurtkur Müdürlüğü, Demirci Eğitim Fakültesi, değişik okullarda okuyan öğrenciler ve özel kuruluşlarda çalışanlardan meydana gelen geniş bir halk kitlesinden oluşuyor. söyledi. Ekibimiz gösterilerinde Manisa yöresine ait Harmandalı, Kırmızı Buğday, Küçük Hafız, Yandım Ayşe, Baylan Cemile, Sabah Namazı ve Kerimoğlu gibi oyunları sergileyecek. Bu çalışma için çok çalıştık ve güzel bir gösteri olacak. Tüm vatandaşlarımızı bayram töreninde bu muhteşem gösteriyi izlemeye 100. yıl coşkusuna katılmaya davet ediyorum. Bu muhteşem ekinin oluşmasında gerek ses sistemi, gerek çalışma alanı ve gerekse kostüm tedariği konularında yardımlarını hiç esirgemeyen, Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın İsmail Çetinkaya ‘ya ve Halk Eğitim Müdürlüğü personeline çok teşekkür ediyoruz” dedi

1459

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ