Haberler

MEKTUP ARKADAŞIM: ALMANYA

14 Mayıs 2019 Salı

Demirci Makine Kimya Hüseyin Çamtepe Ortaokulu, öğrencilerinin ingilizce yazma ve konuşma becerilerini arttırmak amacıyla farklı bir çalışmaya imza attı.

Okulun, Yabancı Dil Ağırlıklı 5/A sınıfı öğrencileri, İngilizce okuma ve yazma becerilerini geliştirmek, dostluk ve özgüven kazanması amacıyla ´Mektup Arkadaşlığı Projesi´ adı altında başlattıkları çalışma ile Almanya'dan bir okul ile temas kuruldu.

Öğrencilerin, İngilizce okuma ve yazma becerilerini geliştirmek, dostluk ve özgüven kazanmak, farklı kültürlerle tanışması amacıyla ´Mektup Arkadaşlığı Projesi´ ile  Almanya´dan Katholische Hauptschule Marl okulu'nun öğrencileri karşılıklı mektuplaşarak birbirlerinin yaşadıklarının yerlerini kültürlerini birbirlerine aktarmaya başladılar.

20 öğrencinin İngilizce olarak mektup yazdıkları bu proje ile  kendilerini, okullarını, yaşadıkları şehri İngilizce anlatarak dillerini geliştirmeye çalıştılar. Aynı şekilde Almanya´daki okulun öğrencileri de İngilizce olarak öğrencilerimize cevap yazacaklar. Kurulan bu güzel dostluk köprüsünün kurulması için emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

1013

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ