Haberler

27 MİLYONLUK YATIRIM HIZLA DEVAM EDİYOR

11 Nisan 2019 Perşembe

Yatırımların Şehri Demirci'de belediye ve hükümet yatırımları aralıksız sürerken, ihalesi yapılan Demirci İmam Hatip Lisesi inşaatı da hızla yükseliyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca yatırım programı çerçevesinde yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi inşaatının 5. kat kaba inşaatı da tamamlandı.

Hava şartlarının iyileştiği andan itibaren İmam Hatip Lisesinin çatı kapatma çalışmalarının başlanacağı belirtildi.

300 kişilik öğrenci yurdunun da önümüzdeki günlerde temeli atılarak inşaatına başlanacağı öğrenilirken, yine okul kampusu alanında yer alacak olan kapalı spor salonunun da temelinin atıldığı belirtildi.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar yaptığı açıklamada "Demirci'miz de yatırımlar aralıksız devam ediyor. Geleceğin Demirci'sinde eğitimden,ulaşıma ve sağlığa kadar her alanda yatırımlar devam ediyor" dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada" 27 Milyon (Trilyon) değerinde bir yatırım olan Demirci İmam Hatip Lisesi binasında 24 derslik, 300 kişilik yeni öğrenci yurdu ve kapalı spor salonunun yer alırken, inşaatın 600 gün içerisinde tamamlanması bekliyoruz. Göründüğü üzere inşaat hızla devam ediyor. Bu konuda hemşerilerimiz Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner ve dönemin Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Temel'in katkılarından bahsetmek istiyorum. Bu yatırım onların memleket sevgileri ile başlamıştır. Yeni bir okul ve yurt kazandırmakta gurur kaynağımız olacak. Yatırımın halkımıza ve Demircililerimize hayırlı uğurlu olsun "dedi.

1515

Yorumlar


Demirciye hakim bir yeri var okulun çok güzel ALLAH vesile olanlardan razı olsun.

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ