Haberler

15 NOKTADAN, 45 KAMERA DEMİRCİ'Yİ İZLİYOR

20 Şubat 2019 Çarşamba

İçişleri Bakanlığınca, tüm Türkiye genelinde uygulamaya konulan mobese güvenlik sistemi Demirci'de de faaliyete geçti.

Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde geçtiğimiz aylarda Demirci ilçe merkezinde 15 ayrı noktaya kurulan mobese izleme sistemleri, 20 Şubat 2019 Çarşamba günü itibariyle başladı.

Kent Güvenliği yönetim sistemi kapsamında yapılan mobese sistemi, 15 ayrı noktadan 45 kamera görüntü alacak. Alınan görüntüler an itibariyle Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğüne kurulan izleme ünitesine aktarılacak. 7 gün 24 saat faaliyette olacak olan kameralar, suç ve suçluların da yakalanmasında büyük katkı verecek.

Yaşanabilecek hırsızlık vakaları, trafik kazaları ve ilçe de meydana gelebilecek olumsuz vakalara karşı önlem niteliğinde olan mobese sisteminde, sürücülerin trafikte emniyet kemeri takıp takmadıkları da yakından izlenecek.

Gerek can güvenliği, gerekse  de mal güvenliği noktasında hizmet verecek olan mobese sistemi, trafik kurallarına da uymayanları an ve an tespit ederek görüntüleri emniyet merkezine aktaracak.

Plaka tanıma sisteminin yer aldığı mobese izleme sisteminde, plakanın ekran görüntüsü alınarak emniyet müdürlüğünde kimlik tespiti ve araç bilgilerinin tespiti anında yapılacak.

5489

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ