Haberler

AYVAALAN BARAJI DOLDU, ÜRETİM BAŞLIYOR

1 Şubat 2019 Cuma

Demirci'nin ilk baraj yatırımı olan, yılda Bin 490 dekar araziyi sulayacak Ayvaalan barajında doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

Ayvaalan Mahalle Muhtarı Yusuf Çakırçoban, mahalle de 18 çiftçinin 105 dönüm arazide salatalık üretimine başlayacağını belirtti.

858 bin metreküp su kapasiteli olan Ayvaalan barajı Bin 490 dekar araziyi de suyla buluşturacak. Ayvaalan mahallesindeki çiftçiler yeni sezon için turşuluk salatalık üretimine başlıyor.

105 dönüm arazi üzerine yapılacak olan salatalık üretimindeki 300 ton rekolte bekleniyor

Ayvaalan Mahalle Muhtarı Yusuf Çakırçoban yaptığı açıklamada " Ayvaalan barajımız bu yıl yüzde yüz dolululuk oranına ulaştı. Bu yıl ilk olarak 18 çiftçimiz ile salatalık üretimine başlıyoruz. Özel bir firma ile salatalık üretimi için sözleşmemizi yaptık. 105 dekar arazide salatalık üretimi yapılarak, mahallemizin ekonomisine büyük katkı olacak.  Ayrıca hayvancılık içinde slaj üretimi de yapacağız. Barajımız sayesinde başta Ayvaalan olmak üzere, birçok mahallemizin bu hizmetten yararlanacak. Devletimizden Allah razı olsun "dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar yaptığı açıklamada" Ayvaalan sulama barajı vatandaşlarımıza hizmet etmeye başladı. Yağan  bereketli yağmurlar barajımızda doluluk oranını yüzde yüz seviyesine ulaştırdı. Artık Ayvaalan ve çevre mahalleler artık sulu tarımla üretim yapacaklar. Diğer baraj ve gölet yatırımlarımızda tamamlanarak halkımızın ve mahallelerimizin hizmetine sunulacak" dedi.

DEMİRCİ, SULU TARIMLA KALKINACAK

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada" Demircimizin ilk sulama barajı olan Ayvaalan'da yağan yağmurlar sayesinde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Çiftçimiz mutlu. İlk bahar ile bu yöremizde tarım arazileri artık sulu tarımla üretim yapmaya başlayacak.  Bu da hem ilçemiz ekonomisine hem de ülkemiz ekonomisine büyük katkı olacaktır. Türkiye her alanda büyük mesafeler alırken, tarımdan, ulaşıma sağlığa kadar birçok alanda da yeni yatırım projeleri milletimiz ile buluşmaya devam ediyor. İnşallah Demirci'mizde diğer baraj ve sulama göleti yatırımları tamamlandığında Demirci sulu tarımda kalkınan bir ilçe haline gelecektir " dedi.

1448

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ