Haberler

KAR DEMİRCİ'Yİ BEYAZ'A BÜRÜDÜ, İŞTE KAR MANZARALARI

5 Ocak 2019 Cumartesi

Demirci'de kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ekipler yolları açık tutabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

Demirci ilçesinde sabah saatlerini etkisini arttıran kar yağışı ilçe merkezi ve ilçenin yüksek kesimlerinde ulaşımı etkiliyor. Demirci Belediyesi ekipleri 2 tuzlama aracı, 1 kar küreme aracı ve 15 personel ile karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Demirci - Simav karayolu Bin 470 rakımlı Akçakertik mevkiinde kar yağışı sebebiyle kar kalınlığı 15 santimetreyi aşarken, şarampole yuvarlanan bir otomobilde karayolları ve arama kurtarma ekiplerince çekilerek kurtarıldı.

Kar yağışını fırsat bilen çocuklar, anneleri ve babaları ile kar topu oynarken, öğrencilerde özçekim yaparak karın keyfini çıkardırlar.

Demirci - Simav karayolunda yoğun kar yağışı sebebiyle, Demirci İlçe Jandarma ekipleri otomobillerde kar lastiği, zincir ve çekme halatı kontrolü yaparken, bulunmayan araçların geçişine izin vermiyor.

Yetkililer gece saatlerinde kar yağışının ardından yollarda buzlanma olabileceği ve vatandaşların dikkatli olmalarını konusunda uyardı.

Demirci Belediyesi ekipleri de kar yağışının yoğun olduğu yüksek kesimlerde yaban hayatı ve hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı.

2720

Yorumlar


Seviyorum seni demircii
güzel memlekedim

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ