Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ SAHADA, METEOROLOJİ'DEN BİR UYARI DAHA !!!

26 Aralık 2018 Çarşamba

İlçe merkezinde etkili olan kar yağışı sebebiyle Demirci Belediyesi ekipleri aralıksız çalışmalarına devam ediyor. 

25 Aralık Salı günü akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı Demirci'yi kısa sürede beyaza bürüdü. 

Kar yağışı ile birlikte Demirci Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince İlçe merkezinde tehlike arz eden noktalar tespit edilirken, gelen ihbarlarda değerlendirilerek Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. 

Zabıta Müdürü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri koordineli olarak İlçe merkezindeki ana yollar süratle tuzlama ve karla mücadele çalışması yapıldı. 

Yapılan çalışma ile ana cadde yolları kar yağışı boyunca hiç kapanmazken, ekipler bir yandan da tehlike arz eden ara sokak yollarını da tuzlama çalışması yaptı.

Demirci Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri ekipleri sabah saatlerine kadar cadde ve sokaklarda ara ara kontrollerini ve çalışmalarını sürdürecek. 

Diğer yandan Demirci - Simav karayolu BİN 470 rakımlı Akçakertik mevkiinde de Demirci Karayolları ekipleri aralıksız karla mücadele ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. 

METEOROLOJİ'DEN ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre " Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde kar yağışının ardından bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir "denildi.

Meteoroloji'nin uyarı metni için bağlantı adresine tıklayınız ; https://www.mgm.gov.tr/tahmin/uyari-goster.aspx?sN=18050793e

2177

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ