Haberler

DEMİRCİ'DE KAR VE TİPİ, BUZLANMAYA DİKKAT !!!

6 Aralık 2018 Perşembe

Demirci'de kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkililerken, ekipler yolları açık tutabilmek için iş makineleri ile yoğun bir çalışma yapıyor.

Demirci ilçe merkezinde fırtına ile birlikte kar yağışı ve hafif tipi etkili olurken ilçenin yüksek kesimi olan Bin 470 rakımlı Akçakertik mevkiinde kar kalınlığı 10 santimetreye yaklaştı.

Demirci ilçe merkezinde dünden bu yana aralıkla devam eden yağmur yerini kar yağışına bıraktı. İlçe merkezinin yüksek mahalleleri olan Akıncılar ve Fatih mahallelerinde hafif kar yağışı fırtına ile tipiye dönüştü.

Demirci - Simav karayolu Bin 470 rakımlı Akçakertik mevkiinde de kar yağışı ve fırtına ile görüş mesafesi 20 metreye kadar düşerken, kar kalınlığı da 10 santimetreye yaklaştı.

Demirci Karayolları ekipleri Demirci - Simav karayolunu açık tutabilmek için 1 tuzlama aracı ve 3 kar küreme aracı ile kar temizleme çalışması yapıyor.

Demirci İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik timide Simav karayolu girişinde uygulama yaparak kar lastiği, zincir ve çekme halatı kontrolü yaparken, bulunmayan araçlarında çıkışına izin vermiyor.

Demirci Karayoları ve Demirci Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri Bin 470 rakımlı Akçakertik mevkiinde kar yağışı sebebiyle kalan nakliye kamyonları ve araçları kurtardı.

Demirci Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde devriye yaparak kontrollerini sürdürüyor.

Yetkililer akşam saatlerinde hava sıcaklığının düşmesi ile Demirci - Simav karayolu ve kar yağışının görüldüğü bölgelerde buzlanma ihtimaline karşı sürücüleri ve vatandaşları uyardı

2013

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ