Haberler

DEMİRCİLİ HAYIRSEVERDEN ÖRNEK BAĞIŞ

5 Aralık 2018 Çarşamba

Demirci'de sağlık alanında büyük atılımlar yapan Demirci Devlet Hastanesine, Demircili hayırseverlerde tıbbi cihaz bağışında bulunmaya devam ediyorlar.

Demirci'de sarıçamlılar olarak bilinen 77 yaşındaki hayırsever Mustafa Çamlı, memleketinin hastanesine kalp hastaları için kullanılan eforlu EKG cihazı ve tıbbi cihaz bağışında bulundu.

1965 yılında Demirci'den İzmir'e taşınan, fakat Demirci ile hiç bir zaman bağını koparmayan Mustafa Çamlı, 2014 yılında eşi Hatice Çamlı'yı kalp hastalı sebebiyle kaybetti.

Eşini kaybettiği günden bugün kendisine hayır işlerine adayan Mustafa Çamlı, memleketi Demirci'deki devlet hastanesine Başhekimlik ile görüşerek Kardiyoloji polikliniğinde kalp hastalarının tedavisinde kullanılan eforlu EKG cihaz bağışı ve tıbbi cihaz bağışı yaptı.

Hayırsever Mustafa Çamlı, İlçe merkezi ve İlçeye bağlı bazı kırsal mahallelerdeki camilerin bakım ve onarım bağışında da bulundu.

HERŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM

Hayırsever Mustafa Çamlı yaptığı açıklamada " Eşimi 4 yıl önce kalp hastalığı sebebiyle toprağa verdik. O günden bu yana çeşitli yerlere hayırlar yapmaya gayret ediyorum. 53 yıl önce İzmir'e taşındım. Fakat hiç memleketim ile irtibatım kesilmedi. İlçemin hastanesine bir bağışta bulunmak istedim. Başhekimlik ile görüşerek kardiyoloji polikliniğine ihtiyaç olan eforlu ekg cihazı bağışladım. Herşeyi, her desteği devletten beklememek lazım. Hayırseverlerin bu tür toplum yararına olan kurumların ihtiyaçlarına destek vermelidirler" dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk" Hastanemize hayırseverlerimizce zaman zaman tıbbi cihazlar bağışlanıyor. Buda bizi ziyadesi ile mutlu ediyor, gururlandırıyor. Mustafa Çamlı abimize bu güzel davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Allah böyle hayırseverlerimizin sayısını arttırsın. Devlet Hastanemiz şu anda 16 Uzman Doktor ve sağlık çalışanları ile bir bölge hastanesi gibi hizmet veriyor. Hastanemizin daha da gelişmesi için  çalışmalarımızı sürdüreceğiz "dedi.

Demirci Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İlker Çokboz'da, devlet hastanesine cihaz bağışında bulunan hayırsever Mustafa Çamlı'ya teşekkür plaketi takdim etti.

3004

Yorumlar


Allah binkere razı olsun herkez bu amcanın gibi olsa halal olsun
Hayirli olsun
Hayirli olsun

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ