Haberler

HASTANEMİZDE, YİNE BİR İLKE İMZA ATILDI. !!!

4 Aralık 2018 Salı

Demirci'de sağlık alanında büyük değişimlerin yaşandığı Demirci Devlet Hastanesinde, yine bir ilke imza atıldı.

Demirci Devlet Hastanesinde son dönemlerde sağlık ordusu ile hastalarına şifa olurken, Demirci tarihinde bugüne kadar yapılamayan cerrahi müdahaleler yapılıyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Doktoru Pakize Özge Karkın, Demirci tarihinde Demirci Devlet Hastanesinde yapılamayan bir ameliyatı yaklaşık 1 saatlik bir cerrahi müdahale sonucunda gerçekleştirdi.

Devlet Hastanesi Kadın Doğum Polikliniğine gelen bir hastasına üriner inkontinans teşhisi koyan Uzman Doktor Pakize Özge Karkın, hastasına uyguladığı tahlil ve  ön tedavinin ardından ameliyata aldı. Demirci Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen 1 saatlik başarılı bir ameliyat sonucunda hastasını eski sağlığına kavuşturdu.

Uzman Doktor Pakize Özge Karkın " Üriner inkontinans şikayetleri ile başvuran hastalarımızın gerek medikal gerekse cerrahi olarak hastanemiz bünyesinde kadın hastalıkları ve doğum polikliniğinde tedavileri planlanmaktadır . Uygulanan tedavi protokolleri doğrultusunda Demirci Devlet hastanesinde 2018 yılında ilk kez transobturator tape (TOT) ameliyatı yapılmış olup  TOT operasyonlarının uygulanması konusunda süreklilik sağlanmıştır. Hastalarımız operasyon sonrası yaşam kaliteleri artmış olarak günlük hayatlarına dönmektedirler " dedi

Uz. Doktor Karkın " Her türlü idrar tutamama, istemsiz idrar kaçırma şikayeti Uluslararası Kontinans Derneği tarafından üriner inkontinans olarak tanımlanmıştır. Üriner inkontinans toplumda sık görülen önemli bir sağlık problemidir. Dünyada kadınların yaklaşık üçte birini etkilemektedir. Görülme sıklığı yaşla birlikte artan üriner inkontinans, kişinin hem kendisi hem de ailesi için fiziksel, psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden istenmeyen sonuçlara sebep olup hastaların yaşam kalitelerini bozmaktadır. Üriner inkontinans, tiplerine gore tedavi yöntemleri mevcut olan bir sorundur.
Öksürme,hapşurma, ağır kaldırma veya karın içi basıncın arttığı diğer durumlarda görülen stres üriner inkontinansın tedavisi cerrahi yöntemlerle yapılırken, sıkışma(urge) tipi inkontinans olarak tanımlanan tuvalete gitmeye çalışırken yetiştirememe, ani gelen idrar hissi ile olan kaçaklar medikal tedaviden fayda görmektedir. "dedi

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. İlker Çokboz ise "Devlet Hastanemizin her bir doktoru başarılı işlere imza atmaktadır. Bir ekip çalışması ruhu ile hastanemizde her hastamıza en iyi şekilde hizmet vermeye gayret ediyoruz. Tüm doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum "dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Demirci Devlet Hastanemiz son yıllarda büyük ve başarılı çalışmalar yapmaktadır. Her bir doktorumuz, her bir sağlık çalışanımızın bu noktada emeği çoktur. Görünen odur ki karanlığa küfretmektense, çözüm odaklı çalışmalar yapıldığında ortaya neler çıkabileceğiz ortada. Hastanemizde her ay yeni ve ilk ameliyatlar ile hastalar şifaya kavuşturulmaktadır. Tüm doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum "dedi.  

3155

Yorumlar


Uz.Dr.Pakize Özge Markın bu güzel habere çok sevindim doktorumuzu kutluyorum💐💐💐
Uzman Doktorumuz P. Özge KARKIN'i hastalarının teşhis ve tedavisinde BAŞARILI UYGULAMALARI nedeniyle kendisini tebrik ederiz . Başarılarının devamını dileriz.
Tebrikler doktor hanım Başarılarınızın devamını diliyoruz. Xx
Başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Ellerinize sağlık.
Çalışmalarınızı izliyor ve gurur duyuyoruz.Başarılar diliyoruz.
Tebrik ederim sevgili genç doktorum.
Memleketimizde böyle kabiliyetli doktorları görmek çok onur verici

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ