Haberler

BÜYÜK ORGANİZASYON, DEMİRCİLİLER HASRET GİDERDİ.

11 Kasım 2018 Pazar

Ankara'da yaşayan Demircililer, Demirci Belediyesi organizasyonunda düzenlenen " Keşkek Gününde " buluştu. 

11 Kasım Pazar günü Ankara Tarım ve Orman Bakanlığı Sosyal tesislerinde Manisalılar Mesir Dayanışma Derneğinin katkıları ve Demirci Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen Keşkek Gününe T.B.M.M. eski Başkanı Bülent Arınç, Adalet Bakan Yardımcısı Demircili Hemşerimiz Cengiz Öner, Tarım ve Orman Bakanlığı Sosyal İşler Daire Başkanı Ünal Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa eski Milletvekili Hakan Taşçı, Hüseyin Tanrıverdi, Demircili Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Rıza Yılmaz, Demirci Belediyesi meclis üyeleri, Demircili mahalle muhtarları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Selami Selçuk, Gurbette yaşayan her hemşerimizi önemiyor, başta Manisa olmak üzere Ankara, İzmir ve İstanbul'da buluşma ve hasret giderme günleri düzenliyoruz. Ankara'da düzenlediğimiz bu 2'inci buluşma günümüzde yine hemşerilerimiz ile birlikteyiz.Bu tür organizasyonları her yıl düzenlemeye devam edeceğiz.İlçemizin gelecek yüzyıllarına hizmet verecek yatırımlar yapıyoruz.Merkezinden mahallesine her alanda yatırım ve hizmetler yaptık. Demirci'ye olan hizmet sevdamız artarak devam edecek. Organizasyonmuza katılan tüm Ankara ve çevresinde yaşayan Demircili hemşerilerimize, Manisa'nın diğer ilçelerinden gelen hemşerilerimize ve Demirci'den buraya kadar gelerek organizasyonumuza katılan değerli muhtarlarımıza canı gönülden Teşekkür ediyorum "dedi. 

Programda konuşan T.B.M.M. eski Başkanı Bülent Arınç ise " Demirci gönlümde ayrı bir yeri olan Manisamızın güzide bir ilçesi. Başkanımız Selami Selçuk'un böyle bir organizasyona imza atması, hemşerileri ile gurbette kucaklaşması hem bir Belediye Başkanı olarak hemde bir Demircili çok güzel. Demirci Belediyesinin hizmet ve yatırımlarını yakından takip ediyorum. Başkan Selami Selçuk, 5 yılda Demirci'ye merkezinden mahallesine güzel hizmetler yaptı. Gönlüm onun Demirci Belediye Başkanlığına devam etmesi yönündedir. Buraya katılan herkese canı çok teşekkür ediyor, tüm Demirci halkına selam ve saygılarımı sunuyorum "dedi.

Programda konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Demircili Hemşerimiz Cengiz Öner ise " Programa katılan tüm Demirci ve Manisalı hemşerimize teşekkür ediyor selamlarımı sunuyorum "dedi.

Konuşmaların ardından Türk Halk Müziği korosu katılımcılara birbirinden güzel eserler seslendirirken, Mahmutlar Halk Oyunları ekibide yöresel oyunlarını sergiledi.

Daha sonra programa katılanlara Demirci Belediyesince hazırlatılan yöresel Demirci Keşkeği ikram edildi.

Programda T.B.M.M. eski Başkanı Bülent Arınç, Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneğince hazırlanan hemşeri dayanışmasına önem vermesi sebebiyle Belediye Başkanı Selami Selçuk'a çini işlemeli plaket takdim etti. 

1283

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ