Haberler

DOLULUK YÜZDE YÜZE ULAŞTI. ÇİFTÇİMİZİN ÜRÜNÜNÜ KORUYORUZ

8 Ekim 2018 Pazartesi

Demirci Belediyesi soğuk hava deposunda yoğun talep sonucunda doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte çiftçiler tarlalardan topladıkları ürünlerin soğuk hava deposunda korunaklı bir şekilde bekletilmesi amacıyla Demirci Belediyesi soğuk hava deposunu tercih ediyorlar.

Demirci Belediyesinin soğuk hava deposundaki ekibi günlük olarak çiftçilerin getirdikleri ürünleri teslim alarak soğuk hava odalarına istifliyor.

8 soğutma odasının yer aldığı soğuk hava deposunda sıfır derece soğutulan ürünler 6 ay boyunca bekletilme imkanına sahip.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, soğuk hava deposuna giderek çalışanlardan bilgi aldı, soğutma odalarını gezerek incelemelerde bulundu.

373 ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜ SOĞUK HAVADA

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Demirci Belediyesi olarak her alanda vatandaşımıza hizmet sunuyoruz. Belediyemiz bünyesindeki soğuk hava deposunda çiftçilerimizin ürünleri korunaklı bir şekilde bekletiyoruz. Her hafta soğuk hava odalarımızın bakım ve temizliği belediyemiz personellerince periyodik olarak yapılmaktadır. Şu anda 8 soğutma odamız da çiftçilerimizin ağırlıkla Elma, Armut ve peynir gibi ürünlerini burada bekletiyoruz. Soğuk hava depomuzun kapasitesi  Bin Ton' dur. Şu an itibariyle kapasitemizi tamamıyla doldurduk. Çiftçilerimizin istedikleri saate buradan ürünlerini alıp pazara götürüp satabiliyorlar. Bu şekilde çiftçimizin ürününde değer kaybı olmadan, burada soğutuyoruz" dedi.

1975

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ