Haberler

YATIRIM DEĞERİ 7 MİLYON 500 BİN, ÇALIŞMALAR BAŞLADI

13 Haziran 2018 Çarşamba

Demirci'nin her noktasında hükümet ve belediye yatırımları aralıksız sürerken, yatırım değeri yaklaşık 7 Milyon 500 Bin değerinde dev bir yatırım daha başladı.

Barajlar ve göletler şehri olma yolunda hızla ilerleyen Demirci'de geçtiğimiz haftalarda Sayık Sulama Göletinin yapımına başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde de Kuzuköy Sulama barajında da çalışmalara başladı.

42 metre gövde yüksekliği ile Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Baraj statüsünde yapılan Kuzuköy Sulama Barajı 8 Milyon Metreküp su depolayacak.

Kuzuköy barajında 7 kilometre sulama hat kanalı yapılarak tamamlandığında arazilere su verilecek. 

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar yaptığı açıklamada " Türkiye'de en çok gölet ve baraj yatırımının yapıldığı ilçe konumundayız. İlçemizin her noktasında yatırımlar devam ediyor. İlçemize yapılan bu baraj ve göletler ile Demirci bir kaç yıl sonra sulu tarımla da kalkınmasını sürdürecek. Ülkemizde istikrar hakim olduğu sürece bu yatırımlar hep devam edecek. Demircimize ve Kuzuköy mahallemize hayırlı olsun "dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Hükümetimiz tarafından ülkemizin her yerinde olduğu gibi Demirci'de de yatırımlar devam ediyor. Sulama barajı ve gölet yatırımları ile Demirci ekonomisinde giderek güçlendirecek. İlçemize 13 sulama barajı ve gölet yapılıyor. Yapılan bu yatırımlar ile Demirci ileriki yıllarda sulu tarımla kalkınacak. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun "dedi.

1662

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ