Haberler

8 MİLYONLUK BİR YATIRIM DAHA BAŞLADI

6 Haziran 2018 Çarşamba

Yatırımların şehri Demirci'de hem belediye hemde hükümet yatırımları hızla sürerken, 8 Milyonluk  büyük bir yatırım daha başladı.

İlçemiz Sayık mahallesine yapılacak olan Sulama Göleti yatırımı başladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığında İlçemiz Sayık Mahallesi Sulama göleti ihale edilmişti. Yaklaşık 8 Milyonluk büyük yatırım start alırken, yüklenici firma gövde kazısına başladı.

34 metre yüksekliğinde yapılacak olan Sayık Sulama göletinde 8 kamyon, 3 ekslavatör, 2 dozer, 1 silindir ve 1 arazöz ile çalışmalar hızla sürüyor.

Sayı Sulama göletinde 11 kilometre sulama hattı inşa edilecek.

AK Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar " Türkiye'de en çok baraj ve gölet yatırımının yapıldığı ilçe Demirci. Sayık Sulama göletinde de çalışmaların hızla devam ettiği mutluluk verici. Yapılan bu baraj ve gölet yatırımları ile Demirci ileriki yıllarda sulu tarımla kalkınarak, ekonomisini daha da güçlendirecek "dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Baraj ve gölet yatırımlarımız bir yandan açılıyor, bir yandan yapımı devam ediyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında Ayvaalan Sulama barajımızı hizmete açtık. Diğer baraj yatırımları da hızla devam ediyor. Her zaman söylediğimiz gibi yapılan göletler bir kepçenin iki gün çalışması ile ortaya çıkan su çukurları değil, Devlet eliyle yapılan devasa yatırımlardır. Günlük hizmetlerle değil, Demirci'nin geleceğine yatırım yapıyoruz" dedi

2212

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ