Haberler

5 YILDA ORGAN BAĞIŞINA REKOR DESTEK, TEŞEKKÜRLER DEMİRCİ

10 Kasım 2017 Cuma

Demirci'de Organ Bağış Haftasında vatandaşlar organlarını bağışlamak için Demirci Sağlık Grup Başkanlığına başvuruda bulundular.

3 -9 Kasım Organ Bağış haftası sebebiyle Demirci  Sağlık Grup Başkanlığı tarafından hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenirken, organ bağışı yapmak isteyen vatandaşlar için de başvurular alındı.

Demirci'de 3 - 9 Kasım Organ Bağış haftasında 45 vatandaşımız organlarını bağışladı.

DEMİRCİ'DE 5 YILDA ORGAN BAĞIŞÇISI 472'YE ULAŞTI

Doktor Müberra Duran " Kasım ayı organ bağışı farkındalık etkinlikleri kapsamında ilçemizde bu hafta 45 kişi organ bağışında bulunmuştur. İlçemizde 2012 yılında 4 bağışçı sayısı ile başladığımız çalışmalarımız 2017 yılında 472 bağışçıya ulaşmıştır. Bağış kayıtları Sağlık Bakanlığımız TODBS (Türk Organ Ve Doku Bağış Bilgi Sistemi) kapsamında saklanmakta olup; kişi organ bağışında bulunsa dahi beyin ölümü kararı uzman hekimlerin raporu ile belirlenerek, aile onayı ile devam eden bir süreç işlenmektedir. Organ bağışında bulunulması konusundaki çalışmaların esas hedefi toplumsal farkındalığı ve bilinci arttırmaktır " dedi.

Organ Bağış haftası dolayısı ile hafta boyunca çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sağlık Grup Başkanı Dr. Müberra Duran 3 - 9 Kasım organ bağışı haftası Tüm dünyada olduğu gibi; ülkemizde de hastaların yaşam süresi ve kalitesinde, ülke ekonomisi ve iş gücünde ağır kayıplara yol açan organ yetmezlikleri önemli bir sağlık sorunu olarak gündemdeki yerini korumaktadır" dedi.

921

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ