Haberler

İL ŞUBE MÜDÜRÜ YOLDAŞ'TAN, BAŞKAN SELÇUK'A ZİYARET

12 Ekim 2017 Perşembe

Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hilmi YOLDAŞ ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İslam KÖSE Belediye Başkanı Selami SELÇUK’ u makamında ziyaret etti.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereğince üreticilere ve yatırımcılara bilgi vermek amacı ile Demirci’ye gelen ve bilgilendirme toplantısı yapan YOLDAŞ, toplantının ardından Belediye Başkanı Selami SELÇUK’ u ziyaret ederek konu hakkında bilgi aktardı. % 50 Hibenin devlet tarafından karşılanacağı yatırımlar hakkında bilgi veren YOLDAŞ, gerçek, tüzel kişilerin ve tarımsal amaçlı kooperatiflerin hibe başvurusunda bulunabileceklerini aktardı.

Yatırım konularına değinen YOLDAŞ, Bitkisel Ürünlerin işlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan sere, yenilenebilir enerji kullanmı, kırsal alt yapı yatırım konularından; çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitim yatırımları konularında projeleri kabul edeceklerini aktardı.

Son başvuru tarihinin 11 Aralık 2017 olduğunu hatırlatan, Demircinin Yatırım konularında geçmişte birçok iyi projeye imza attığını ve güzel yatırımların ortaya çıktığını belirtti. Demirci’ den iyi projeler beklediğini ve bu sayede hibe vermek istediklerini aktardı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, Tarımsal kalkınmada çiftçimize verilecek desteklerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, Demirci'nin bir kaç yıl içerisinde yapılan sulama göletleri ile tarımsal sulama ile de kalkınmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca Şube Müdürü Hilmi Yoldaş'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti

Yatırım yapacak üreticilerimizin detaylı bilgiyi İlçe Tarım Müdürlüğünden ya da Direk Şube Müdürlüğünden  bilgi alabilirler. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürü Hilmi Yoldaş'ın ziyaretinde Demirci Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İslam Köse ve eski İl Genel Meclis Üyesi Selami Kemer'de eşlik etti.

941

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ