Haberler

YOLLAR UZAK GÖNÜLLER BİR

9 Ekim 2017 Pazartesi

Demirci Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hazırlanan proje kabul edildi.

Demirci İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün hazırlayıp Demirci Ziraat Odası Başkanlığı ortaklığı ile yürüteceği 2017 yılı 3.'üncü Dönem Teknik Destek Programı kapsamında ‘’Yollar Uzak! Gönüller Bir!’’ başlıklı projesi kabul edidi.

Proje kapsamında ilçede 2 gün sürecek İlk yardım eğitimi verilecektir.

Proje kapsamında mahallelerden gelen 50 üreticiye ve Demirci İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde aktif olarak saha da görev yapan 12 teknik personele Demirci Ziraat Odası Başkanlığında eğitim verilecektir. Eğitimin amacı; Tarımsal faaliyetler sırasında ortaya çıkan traktör, çapa makinası, hasat makinesi kazaları, kimyasal ilaçlar ve gübre zehirlenmesi, böcek ve yılan ısırması gibi acil müdahale gerektirecek durumlar da ambulans olay yerine gelene kadar insan hayatını kurtarabilecek müdahale de bulunabilecek temel öğretiyi esas almaktır. Ayrıca proje kapsamında köylerimizden gelen üreticilere donanımlı bir ilkyardım seti verilecek.

1160

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ