Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİNDEN ESNAFA TEŞEKKÜR

11 Ağustos 2017 Cuma

Demirci Belediyesi, vatandaşların sağlıklı koşullarda hizmet alması için işyeri denetimi yaparken, denetimlerde olumsuzluk tespit edilmeyen 20 esnafa da teşekkür belgesi verildi.

Demirci Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce ilçedeki gıda üretimi yapan ve satış yapan işyerlerinde denetimler gerçekleştirdi. Demircililerin  sağlık ve huzurunu korumak amacıyla işyeri denetimlerini büyük bir titizlikle ara vermeden sürdüren  Demirci Belediyesi Zabıta Ekipleri, örnek bir uygulamaya imza attı. Yapılan denetimlerde, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde hijyenik ortamda üretim ve satış yaptığı, vatandaşa güler yüzlü ve kaliteli hizmet verdiği tespit edilen Süpermarket, Market ve Bakkallar ödüllendirildi.

Yaklaşık bir ay süren denetim ve kontrollerde hijyen ve sağlık bakımından olumsuzluk tespit edilmeyen 20 Esnafa  'Teşekkür Belgesi' ile onurlandırıldı.

Demirci Belediyesi Zabıta Müdürü Ayhan Baysarı " Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce oluşturulan denetim ekipleri, ilçe genelinde özellikle gıda üretim ve satış yerlerinde yaptığı denetim ve kontrollerde, işletmelerin genel temizliğini, hijyen durumunu, gıdaların üretim ve son kullanma tarihlerini, gıda maddelerinin muhafaza şartlarını, depolanmasını, fiyat etiketlerini, çalışan personelin kıyafetlerini  titizlikle incelendi. Demirci  halkına güvenli bir alışveriş ortamı sağlamak amacıyla  aralıksız sürdürülen bu denetim ve kontroller neticesinde işletme yetkilileri, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi ve uyulması gereken kurallar doğrultusunda bilgilendirildi. Buna rağmen aksi tutum davranışlarda bulunanlar ile ilgili kanun hükümleri gereğince  idari yaptırımlar uygulandı " dedi.

Bir şehri oluşturan esas unsurun insan olduğunu belirten Belediye Başkanı Selami Selçuk " Zabıta ekiplerimizce ilçemizdeki gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerinde kontroller yapıldı. Kontrollerde uygun şartları taşıyan, halkımıza sağlıklı ürünler sunan tüm esnafa teşekkürlerimi sunuyorum. Denetimler de hijyen ve sağlık bakımından olumsuzluk tespit edilmeyen esnaflarımıza 'Teşekkür Belgesi' takdim edildi. Halkımızın sağlığı açısından önemli olan bu kontrolleri belirli periyotlar halinde sürdüreceğiz " dedi.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçedeki esnaflara teşekkür belegeleri işyerlerinde takdim edildi. 

2219

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ