Haberler

BU YAZ HİZMETE SUNULACAK,İŞTE YENİ ÇEVRE YOLU PROJESİ

13 Haziran 2017 Salı

Demirci Belediyesi, Demirci'nin geleceğine hizmet verecek olan yatırımlarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, geçtiğimiz hafta ilçemiz dolgu alanına yapılacak olan yeni yaşam alanı projesinin ardından şimdi de yapımı hızla devam eden ilçe trafiğini büyük oranda rahatlatacak olan yeni çevre yolunun projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Selami Selçuk "  Çevre yolu projesi ile, şehrin merkezinde bulunan ve özellikle ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu kapalı pazar yeri, Düvenönü meydanı ve hayvan pazarı bölgelerine araç ulaşımının daha kolay sağlanması hedeflenmektedir. Şehrimizin doğal coğrafi yapısının fiziki açıdan zor olması nedeni ile tonajlı ve uzun araçların ticari alanlara gitmek için şehir içi yolları kullanmak zorunda olmaları şehir içi trafiğini olumsuz etkilemektedir. Yeni çevre yolu ile tonajlı, uzun ticari araçların ağırlıklı olarak şehir içi hatlarını kullanmaları yeni çevre yolu ile ortadan kalkacaktır. Özellikle şehrimizin Salihli-İzmir yolu girişinde bulunan, Menderes Bulvarında yapılan düzenleme sonucunda ortaya çıkan trafik sıkışıklığı da azalacaktır " dedi.

Yeni çevre yolunun bu yaz sezonunda tamamlanacağını ifade eden Başkan Selçuk " Yapımı devam eden çevre yolu uzunluğu 1200 m olup genişliği ise 12 metre olacaktır. Bu yol Düvenönü meydanı, kapalı Pazar yeri ve dolgu alanı bölgesinden şehrimizin Salihli-İzmir yolu çıkışındaki eski Meteoroloji binasının yanından İzmir yoluna bağlayacaktır. Belediyemiz Fen İşleri ekiplerince yürütülen yeni çevre yolu çalışmalarında yaz sezonu sonunda asfaltını atarak hizmete sunma hedefindeyiz. Diğer yandan aynı alanda sürdürülen, yaşam alanı projesi tamamlandığında yeni çevre yolumuz ile birlikte bir bütünlük sağlamış olacak" dedi.

3922

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ