Haberler

DEMİRCİ'NİN KÜLTÜR HAZİNESİNE, YENİ BİR ESER

26 Haziran 2020 Cuma

Demirci'nin merkezinden kırsalına her noktaya yatırım ve hizmetlerini ulaştıran Demirci Belediyesi, kültür yayınlarına da bir yenisini daha ekledi.

Demirci'nin tarihi, kültürü, coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ve değerleri Demirci Belediyesince kültürel yayın olarak hazırlanmaya, Demirci'nin kültür hazinesine sunulmaya devam ediliyor.

2020 Nisan ayında son olarak Prof. Dr. İbrahim Aydın'ın  kitabı olan " Demirci İlçesi'nin Ekonomik Yapısı " kitabı hazırlanarak, kültür eseri olarak arşivlerde yerini almıştı.

Demirci'nin Kültür Kütüphanesine yeni bir eser olarak hazırlanan ve gelecek kuşaklara en değerli miras olarak kalabilecek bu eserlerden birisi olan Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Rasih Erkul tarafından kaleme alınan " Akıncılar Şehri Demirci " kitabı hazırlandı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, Akıncılar Şehri Demirci'yi anlatan bu eseri Demirci Belediyesi olarak bastırarak, ilçenin kültür hazinesindeki yerini almasını sağladı.

43 yıllık meslek hayatı boyunca binlerce öğretmen adayının yetiştirilmesine emek veren Doç. Dr. Rasih Erkul, 5 kitabının yanı sıra, çeşitli ulusal ve uluslarası dergilerde, mesleki araştırma ve incelemeleri de yayınlandı.

GELECEK NESİLLERİMİZE ESERLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " İlçemize her alanda yeni hizmetler sunma gayretindeyiz. Bilginin önemli bir güç olduğu dünyamızda İlçemizin de bu noktada yerini alabilmesi için hazırlanan kıymetli eserleri ilçemizle buluşturuyoruz. Bu tür yayınların kitap haline gelmesinin amacı bilgi, birikim ve tecrübenin gelecek nesillere aktarılması önemlidir. Demircili Hemşerimiz Doç. Dr. Rasih Erkul tarafından kaleme alınan " Akıncılar Şehri Demirci " kitabı ilçemiz ile ilgili çok kıymetli bilgiler yer alıyor. Bir solukta okuyacağınız bir eser Demirci'mize hayırlı olsun. Bu vesile ile yıllarca fakültemiz de görev yapan hemşerimiz Doç. Dr. Rasih Erkul hocamıza emeğinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.

598

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ