Haberler

​ PAZARDA ÖNLEMLER ÜST SEVİYEDE

4 Nisan 2020 Cumartesi

Korona Virüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında Demirci pazarında vatandaşlar pazara maske ile gelirlerken, pazar girişinde kolonya, dezenfektan ve ateş ölçümleri yapıldı.

Demirci pazarında korona virüs tedbileri kapsamında kapalı pazaryeri alanında zabıtalar tarafından karar gereği tezgahlar ile müşterilerin arasına şerit çekilerek sosyal mesafe uygulaması uygulanıyor.

Diğer yandan pazaryerine alışverişe gelen vatandaşlar Zabıta ve Emniyet görevlilerince sosyal mesafe ile maskeli olanlar pazara alındı.

Pazaryeri girişinde zabıtalar tarafından alışverişe gelen vatandaşların ateşleri ölçülürken, kolonya ve dezenfektenda ikram edildi. 

Pazaryeri alanına Belediye ekiplerince kurulan 15 kişilik tim pazara gelen vatandaşlara dezenfektan ve kolonya ikramında bulunuyor. 

Emniyet görevlilerince de pazaryerinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kuralı çerçevesinde kimlik kontrollerini de sürdürülüyor.

Vatandaşların pazaryerine alışveriş içinde çocuklarını getirmemeleri noktasında da görevlilerce de alanda kontroller sıklaştırıldı.

Vatandaşlardan İrfan Bursalı " Tüm tedbirlere riayet ediyoruz. Maskemizi takarak pazara geldim. Tüm bu önlemler bizim sağlığımız için. Uygulanan kararlara herkesin riayet etmesi gerekir " dedi.

HERŞEY VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN 

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise yaptığı açıklamada " İlçemizin bugün pazarı. Yeni alınan tedbirler çerçevesinde pazaryeri alanımızda gerekli önlemleri aldık. Vatandaşlarımızın pazara maskeleri ile gelmeleri noktasında gerekli uyarılar yapılıyor. Ayrıca pazara gelen vatandaşlarımızın ateşleri ölçülerek, kolonya ve dezenfektan veriyor. Vatandaşımızın sağlığı bizim için herşeyden önemli " dedi. 

3464

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ