Haberler

5 LİTRE YAĞI GETİR, DETERJANI GÖTÜR

11 Mart 2019 Pazartesi

Demirci ilçesinde belediye tarafından çevreye saygı projesi altında atık yağ toplama kampanyası başlatıldı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk " Kampanya kapsamında 3 ayda Bin litre atık yağ toplandığını, 5 litre atık yağ getirenlere belediyeden sıvı deterjan hediye edildiğini söyledi.

Demirci Belediyesince ilçede evlerden, işyerlerinden ve lokantalardan toplanan atık yağlar toplanıyor. Belediye ayrıca evlerden ve işyerlerinden 5 litre atık yağ getiren her vatandaşa bulaşık deterjanı hediye ediyor.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, yaklaşık 3 gibi bir sürede Bin litre atık yağı topladık. Topladığımız yağları geri dönüşüme gönderiyoruz. Kampanyamızın daha da hızlanması ve ilgi çekmesi amacıyla 5 litre atık yağ getiren, her vatandaşımıza belediyemizden sıvı bulaşık deterjanı vereceğiz " dedi.

Başkan Selami Selçuk, "Nüfusun sürekli arttığı, doğal kaynakların hızla tükendiği bir dünyada çevre sorunları giderek önem kazanmaktadır. Günümüzde her alanda tüketilen yağların bilinçsizce tahliye edilmesi çevremize onarılamaz büyük zararlar vermektedir. 1 litre atık yağ, bir milyon litre suyun kirlenmesine yol açmaktadır. Atık Yağ kampanyamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu noktada vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz " dedi.

816

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ