Haberler

İMAM HATİP LİSESİ, FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU

6 Temmuz 2018 Cuma

İlçemizin köklü okullarından olan Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “PROJE OKULU” olarak belirlendi.

Ülkemizdeki sayılı okulların seçildiği proje okullarında Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler liselerinin programları uygulanırken, İdareci ve öğretmenlerinin bakanlık tarafından direk atandığı, üniversitelerle işbirliği ile ortak projelerin yapıldığı, TÜBİTAK bilim projelerine katılmanın mecburi olduğu proje okullarına öğrenciler merkezi sınavla yerleştiriliyor.

İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okuluna merkezi sınavla alınacak 60 öğrencinin alınırken, bölgenin tek proje İmam Hatip lisesi olarakta eğitim verecek.

Başta Gördes, Köprübaşı,  Selendi olmak üzere Kula, Alaşehir, Simav, Sındırgı gibi civar ilçelerden de İmam Hatip Lisesine öğrenci gelmesi bekleniyor.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Özcan Darıcı;  Okulumuzda Fen lisesi ve Sosyal Bilimler liselerinin müfredatıyla birlikte temel İslami bilimler dersleri de okutulacaktır. Erkek öğrenci pansiyonumuz mevcut olup okulumuzu tercih eden kız öğrencilerimiz için de parasız yatılı olarak barınma imkânı sağlanacaktır. Ayrıca okulumuzu tercih eden yüzde 5’lik dilimde yer alan öğrencilerimize aylık 150 lira burs vereceğiz. Tecrübeli ve dinamik kadromuzla bizleri tercih eden öğrencilerimizle büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır dedi.

2617

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ